NOVÝ CITROËN Ë-C4

  100% ELEKTRICKÝ

  Citroën ë-C4 Electric uvádza novú etapu v ofenzíve elektrickej mobility Citroën a prináša väčší komfort a všestrannosť použitia: mobilitu triedy ë-Confort.

  Citroën ë-C4 Electric umožňuje každodennú jazdu v plne elektrickom režime, dokonalú izoláciu od vozovky a vonkajšieho sveta, v úplnom pokoji ako v ochrannej ulite: všetky vonkajšie rušivé prvky sú odfiltrované. Tichý chod, plynulý rozjazd, potešenie z jazdy, mäkké odpruženie, pohodlné sedadlá Advanced Comfort, absencia vibrácií na palube, ergonómia, ľahké ovládanie a ponuka služieb prispievajú k zvýšeniu pohodlia na palube pre celú posádku.

  VÝNIMOČNÁ A ODVÁŽNA IDENTITA

  V dizajne ë-C4 Electric, ktorý je typický pre Citroën sa darí kombinovať eleganciu, plynulosť a dynamiku kompaktného hatchbacku vďaka plynulým tvarom, elegantným líniám, osobitným grafickým prvkom a silu, charakter a robustnosť SUV vďaka veľkým kolesám, veľkorysým a svalnatým proporciám a ochrane 360° okolo celej karosérie.

  Ë-C4 Electric ponúka exkluzívne prvky:

  • monogram ë nad blatníkmi a na zadnej strane vozidla,
  • Pack Color Anodised Blue,
  • špecifický dekór na paneloch dverí, modro zelená potlač s grafikou ozubenia,
  • zliatinové disky 18’’ s diamantovaním vyhradené pre vozidlá na elektrický pohon a špeciálne vyvinuté pre úsporu energie.

  ELEKTRICKÁ MOBILITA V TRIEDE Ë-CONFORT

  Nový Citroën ë-C4 Electric, ktorý stelesňuje modernú a technologickú mobilitu predstavuje hatchback novej dimenzie komfortu poskytujúci jedinečné zážitky z jazdy na 100 % elektrický pohon. Oceníte najmä:

  • nulové emisie, nulový hluk, nulový stres: absencia vibrácií, tichý chod motora,
  • okamžite dostupný krútiaci moment  poskytuje okamžité výkony a plynulé riadenie bez trhania,
  • teplotu vo vozidle si môžete nastaviť na diaľku prostredníctvom aplikácie My Citroën alebo cez dotykový  10″ displej.

  Okrem potešenia z jazdy v 100 % elektrickom režime s nulovými emisiami CO2 a so skutočnou úsporou prevádzkových nákladov prináša nový Citroën ë-C4 Electric aj možnosť prístupu do zón v centrách miest s obmedzeným vjazdom.

  REŽIMY NABÍJANIA

  JEDNODUCHÉ A PRAKTICKÉ RIEŠENIA DOBÍJANIA

  K dispozícii sú viaceré režimy nabíjania v závislosti od počtu denne najazdených kilometrov a od možností nabíjania, ktoré máte mimo vášho domu.

  • Doma sa prostredníctvom Wall Boxu sa vozidlo s 11 kW palubnou nabíjačkou nabije za 5 hodín na 100 % kapacity. Cez zosilnenú domácu zásuvku typu Green’up™ Legrand sa batéria nabije  za 15 hod.
  • Na verejnej nabíjacej stanici pomocou rýchleho nabíjania s výkonom 100 kW sa batéria nabije rýchlosťou 10 km/min., čo patrí na špičku segmentu: 80 % batérie sa nabije za 30 min.

  TECHNOLÓGIE

  ELEKTRICKÉ A INTUITÍVNE TECHNOLÓGIE

  Citroën ë-C4 Electric ponúka viaceré intuitívne rozhrania, ktoré sú ľahko čitateľné a ľahko sa používajú.

  • Špecifický režim zobrazenia na digitálnom združenom prístroji umožňuje zobraziť stav nabitia alebo dojazd a poskytuje prístup k trom hlavným informáciám: ukazovateľ výkonu, tok energie alebo komfort naszavenej teploty.
  • Špecifické záložky v dotykovom 10’’ displeji umiestnenom v strede palubnej dosky zobrazujú tok energie a možnosť nastavenia plánovaného nabíjania batérie.
  • Keď sa vozidlo nabíja, zobrazia sa na displeji informácie súvisiace s nabíjaním: zostávajúci čas do úplného nabitia, obnovený dojazd, miera nabitia batérie.

  AUTOMATICKÁ PREVODOVKA

  3 JAZDNÉ REŽIMY

  K dispozícii sú 3 jazdné režimy:

  • Normal pre získanie najlepšieho kompromisu medzi dojazdom a dynamickými jazdnými vlastnosťami,
  • Eco pre optimalizáciu spotreby energie,
  • Sport  pre uprednostnenie výkonnosti s maximálnym výkonom a krútiacim momentom.

  Volič jazdných režimov je umiestnený na konzole automatickej prevodovky.

  AUTOMATICKÁ PREVODOVKA

  Nový ovládač automatickej prevodovky ponúka 3 polohy (R, N a D) pre ľahkú voľbu medzi spiatočkou, neutrálom a jazdou vpred. Ovládač je spojený s dvomi podsvietenými tlačidlami:

  • P na aktiváciu parkovacieho režimu,
  • B (režim brzdenia) na aktiváciu rekuperácie väčšej energie pri spomaľovaní.

  ULOŽENIE KÁBLA

  Citroën ë-C4 Electric disponuje veľkorysým objemom batožinového priestoru až 380 L a sadou na opravu pneumatík.

  Pre ešte väčšiu praktickosť, dvojitá podlaha môže byť umiestnená do šikmej pozície, čo umožňuje uložiť káble na nabíjanie a rôzne iné predmety pod  podlahou.

  OBJAVTE NOVÝ CITROËN Ë-C4